تبلیغات

دریاچه سالدا ترکیه

Salda Golu

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری ترکیه که در تور ترکیه توجه هرکسی را بخود جلب می کند ، طبیعت زیبا و منحصر بفرد این کشور است . موقعیت جغرافیایی و آب و هوای ترکیه ، طبیعت زیبایی را به نمایش گذاشته که همه را به سمت خود می کشاند . دریاچه سالدا ترکیه یکی از زیبایی های طبیعی در این کشور است . گردشگرانی که به این دریاچه می آیند هدف های مختلفی را دنبال می کنند : برخی از زیبایی هایش بهره می گیرند ، برخی از خاصیت درمانی و برخی آنرا بهترین منطقه برای رصد ستارگان می دانند … 
http://www.turkeyhotel.ir/

دریاچه سالدا در ترکیه

 

http://www.turkeyhotel.ir/

دریاچه سالدا ترکیه

lake clipart-qprدریاچه سالدا از دیدنی های ترکیه است که در یشیلووا (Yeşilova) در استان بوردور در شمال آنتالیا قرار دارد . این استان پر از دریاچه‌های بزرگ و کوچک است که بزرگ‌ترین دریاچه آن ، دریاچه بوردور و بعد از آن ، دریاچه سالدا ست . دریاچه سالدا جزو شفاف ترین و تمیزترین دریاچه های ترکیه محسوب می شود که در احاطه تپه های پوشیده از جنگل قرار دارد ، هم چنین این دریاچه ، با عمق ۱۹۳ متر ، عمیق ترین دریاچه ترکیه به شمار میرود و از سال ۱۹۸۹ در شمار مناطق طبیعی حفاظت شده قرار گرفته است .

http://www.turkeyhotel.ir/

دریاچه سالدا ترکیه

http://www.turkeyhotel.ir/

دریاچه سالدا ترکیه

0060-0807-2916-3321_Sailboat_Stranded_on_a_Tropical_Island_clipart_image-qprساحل دریاچه سالدا با زیبایی خاصش یکی از تفریحات ترکیه است و تمیزی و شفافیت و فیروزه ای بودن آب دریاچه سالدا همه را به وجد می آورد . شهرت سالدا به ماسه های سفیدش است که به خاطر وجود منیزیم زیاد در آب دریاچه است .منیزیم موجود در آب و خاک رس ساحل دریاچه در درمان بیماریهای پوستی خصوصا آکنه نقش مفیدی دارد . بخاطر پوشش گیاهی خاص اطراف دریاچه جانورانی مانند کبک ، خرگوش ، روباه ، گراز وحشی و اردک وحشی در آنجا دیده می شود . در این منطقه در هنگام شب ، آسمانی تماشایی و پر ستاره پدید می آید ، به همین علت هر ساله علاقه مندان ستاره شناسی را نیز به خود جذب می کند . گفته می شود که این دریاچه ، یکی از دو منطقه ای از کره زمین است که ساختار سنگ هایش ، با ساختار سنگ های کره مریخ شباهت هایی دارد . متاسفانه در ۲۰ سال گذشته آب دریاچه حدود ۳ تا ۴ متر عقب نشینی داشته و این روند ادامه دارد .

http://www.turkeyhotel.ir/

دریاچه سالدا ترکیه

http://www.turkeyhotel.ir/

 

فاصله دریاچه سالدا از استانبول ۶۳۵ کیلومتر ، از آنتالیا ۱۸۰ کیلومتر و از دنیزلی ۸۴ کیلومتر است.

+ نوشته شده توسط Minagarmehei در شنبه، ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۷:۲۱ قبل از ظهر، ۵ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha