تبلیغات

موزه تاریخی پانوراما ۱۴۵۳ استانبول

اگر با تور ترکیه به استانبول سفر کنید، موزه تاریخی پانوراما را خواهید دید. موزه تاریخی پانوراما ۱۴۵۳ ، یک موزه تاریخی در استانبول است . در این موزه یک نقاشی چشم انداز در مورد فتح قسطنطنیه وجود دارد. در آنجا بازدید کنندگان یک صحنه از سقوط قسطنطنیه ، لحظه ای که نیروهای عثمانی در دفاع از شهر بیزانس شکست می خورند، خواهند دید. در تور استانبول بازدید از این موزه را از دست ندهید .
موزه تاریخی پانوراما 1453 استانبول
موزه تاریخی پانوراما ۱۴۵۳ استانبول

turkeymuseum-qpr موزه تاریخی پانوراما ۱۴۵۳ استانبول ، یک موزه سه بعدی در توپ کاپی استانبول است. بنای موزه فوق العاده است. از پله های دراز زیر زمین به پایین می روید، از هر ۴ طرفتان را یک اثر فوق العاده هنری احاطه میکند . وقتی وارد سالن اصلی میشوید صدای مارش توپ و … از گنبد به گوش می رسد و توسط تصاویر ۳ بعدی فوق العاده ، فتح استانبول را خواهید دید وهنگامی که تصویرتمام می شود، توپها ، اسلحه های واقعی که در فتح استانبول استفاده شده است را می بینید و در تمامی این مراحل صدای الله اکبر و مارش امپراطوری عثمانی را می شنوید و وقتی از پلاتفرم پایین می آیید، حس عجیبی دارید چون از یک فضای عادت نکرده وارد فضای دیگری می شوید.

موزه تاریخی پانوراما 1453 استانبول
موزه تاریخی پانوراما ۱۴۵۳ استانبول

turkeymuseum1-qpr در سالن موزه نقاشی و مینیاتور آثار مربوط به امپراطور سلطان محمد فاتح از جمله دفتر مشق ایشان را که به زبانهای ترکی، یونانی ، عربی، فرانسه و چند بیت ترکیبی فارسی و ترکی  در آن نوشته شده است و نیز تصاویر عقاب( کارتال) و جغد(بایگوش) و شمشیرهای ایشان را که اوریجینال آنها در موزه توپ کاپی بزرگترین موزه اسلامی جهان به همراه اشیای پیامبران حفظ میشود را می بینید و در مورد حوادث و چگونگی فتح فاتح استانبول (کنستانتبنوپول بیزانس)را می خوانید، سپس دوباره وارد موزه شده و به جزئیات می پردازید ، مثلا افتادن سربازان از برجهای دیوارهای استانبول ، حمل توپهای بزرگ توسط سربازها و در عمق تصاویر می توانید محل ایاصوفیه قبل از مسجد شدن و… را ببینید .

موزه تاریخی پانوراما 1453 استانبول
موزه تاریخی پانوراما ۱۴۵۳ استانبول

 از جاهای دیدنی ترکیه موزه تاریخی پانواراما ۱۴۵۳ استامبول است . این موزه فاصله نزدیکی با  قصر توپ کاپی ، ایاصوفیا ، جامع سلطان احمد ، موزه موزاییک ، موزه کاریه ، میدان هیپودروم اسطنبول ، قصر سیسترن بازیلیکای استانبول ، مسجد سلیمانیه و ایوب و بایزید و ینی ، قصر دولمه باغچه ،پاساژ چیچک ، کلیسای سنت آنتوآن ،موزه گالاتاسرای، برج تاریخی گالاتا ، لا روئه فرانچاایسه و میدان تقسیم و مینیاتورک بزرگترین پارک مینیاتور جهان ، موزه آرکولوژی استانبول سومین موزه غنی جهان دارد.

موزه تاریخی پانوراما 1453 استانبول
موزه تاریخی پانوراما ۱۴۵۳ استانبول

turkeygg65420039-qpr

ویژگیها :

 

  • اولین موزه پانورامیک گنبد دار جهان و یکی از بزرگترین موزه های پانورامیک جهان است.
  • اولین موزه پانورامیک منطقه است ، البته موزه پانورامیک پاناق قلعه که چگونگی شکست خوردن انگلیس و یونان از ترکیه است دست ساخت میباشد.
  • تصویر گنبد ۳۸ متر میباشد .
  •  در کل با توجه به  ۲۳۵۰ م.م تصویر و ۶۵۰ م.م پلاتفرم آبجکتهای سه بعدی  ۳۰۰۰ م.م تصویر خواهید دید . برای اپتیمیزه ۳ بعدی، تصویر با شیشه مخصوص  ۱۴ متر فاصله دارد.
  • در تصویر پانورامیک بیش از ۱۰٫۰۰۰ فیگور و شکل وجود دارد.
  • صداها با توجه به مکانها از ۴ قسمت مختلف پخش میشود.
  • وسایل جنگی که اوریجینال نبوده (در پلاتفرم یه بعدی ) از وسایل جنگی موزه حربیه و توپ کاپی تقلید شده است.

turkeyimportantdates-qpr

نکات مهم :

اگر میخواهید از دیدنی های استانبول لذت ببرید، موزه تاریخی پانوراما ۱۴۵۳ استانبول را از دست ندهید. بسیاری از تابلوها رو که در کوریدور خواهید دید و برخی تصاویر داخل رو مطمئنا خواهید گفت کاش این تابلو رو داشته باشم. قابل ذکر است که در آنجا مغازه ای است که تابلوها رو میفروشند ، پازل این موزه که ۱۰۰۰ تکه است و سی دی موزه که بصورت ۳ بعدی فتح استانبول را نشان میدهد که ارزش دیدن را دارد ، فقط به قیمت ۲۵ لیره ترک  ارائه می شود . ورودی موزه برای توریستها و مهمانان بین المللی ۱۰ لیره و دانشجویان ۳ لیره و دانش آموزان اردویی ۲ لیره ترک است.

+ نوشته شده توسط Minagarmehei در سه شنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۹ بعد از ظهر، ۲۳ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha