تبلیغات

کرایه اتومبیل در ترکیه

Car Hire in Turkey

 

سواحل زیبا ، تاریخ غنی و شب زنده داری های مشهور ، باعث شده است که ترکیه با جذب بیش از سی میلیون توریست در سال ، یکی از محبوب ترین کشورهای توریستی جهان به شمار آید . اگر با تور ترکیه سفر می کنید و می خواهید جاذبه های گردشگری ترکیه را مستقل از تور ببینید بهترین راه اجاره ماشین است. با مطالعه مطالب زیر به جزئیات کریه اتومبیل در ترکیه پی خواهید برد. البته برای گردش با اتومبیل در ترکیه داشتن نقشه ترکیه ضروری است.

 

car-qpr

 

  آیا می خواهید برای استراحت به سواحل مدیترانه یا دریای سیاه بروید ، بازارهای استانبول را زیر و رو کنید و یا از آثار تاریخی دیدن کنید؟ یکی از پیشنهادات به شما در سفر به ترکیه ، کرایه اتومبیل و رفتن به شهرستانها و دیدن جاذبه های ترکیه است . ترکیه دارای تعداد زیادی فرودگاه است ، ساده ترین راه برای کرایه اتومبیل کتابچه های راهنمای موجود در فرودگاه می باشد . فرودگاه آتاتورک ، ازمیر ، آنتالیا و بدروم همگی دارای پایانه هایی برای کرایه ماشین در ترکیه می باشند . راه دیگر کرایه اتومبیل از طریق سایتهای معتبر است .

اتومبیل کرایه ای در ترکیه

اتومبیل کرایه ای در ترکیه

می خواهید برای تعطیلات یا کارهای تجاری خود اتومبیل کرایه کنید؟

car4-qprدرباره انتظارتان از اتومبیلی که قصد دارید  کرایه کنید ، فکر کنید . برای مثال چند نفرید و چقد وسیله همراه دارید ؟ اگر کودک همراه دارید ممکن است یک اتومبیل خانواده با پنج درب مناسب باشد درحالی که اگر در حال سفر به یک منطقه گرم هستید باید تهویه مطبوع را در اولویت قرار دهید. بنابراین دانستن آب و هوای ترکیه نیز در انتخاب ماشین مناسب ، مفید می باشد.

اتومبیل کرایه ای در ترکیه

اتومبیل کرایه ای در ترکیه

نکات مهم در مورد راننگی با اتومبیل اجاره ای در ترکیه !

car1-qpr

 

کرایه  ماشین در تعطیلات می تواند زحمت شما را در حمل و نقل به حداقل برساند  و حق انتخاب مقصد را به شما دهد . اما رانندگی وسیله نقلیه اجاره ای می تواند استرس زا و نگران کننده باشد. برای رانندگی در یک کشور بیگانه باید به موارد زیر توجه کنید :

۱ -گواهینامه رانندگی خود را چک کنید و مطمئن شوید که اجازه رانندگی بین المللی را دارید ( برای داشتن گواهینامه بین المللی می توانید به “کانون مدیریت اسناد و مدارک بین المللی  ” و یا به یکی از نمایندگی های کانون در سراسر کشورمراجعه و یا ازطریق اینترنت و مراجعه به سایت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اقدام کنید ) . قبل از ترک شرکت کرایه اتومبیل ، فراموش نکنید که کارت اعتباری خود را بگیرید .

۲- در مورد ملزومات رانندگی در ترکیه سوال کنید و قوانین مقصد خود را جویا شوید چون ممکن است نداشتن تجهیزات خاصی مانند لباس محلی منجر به جریمه شدن شما شود.

۳- قوانین رانندگی ترکیه را از بر کنید  از جمله این قوانین نوشیدن حین رانندگی و سرعت مجاز است . بنابراین کمی تحقیقات قبل از سفر برای جلوگیری از هرگونه اشتباه  پر هزینه ،  مفید است .

۴- قبل از اینکه رانندگی خود را شروع کنید ، نوع سوخت مصرفی ماشین (بنزین یا گازوئیل)  را بپرسید .

۵- با توجه کردن به علائم رانندگی در طول مسیر و جاده ها می توانید به یک رانندگی بدون استرس و نگرانی کمک کنید .

اتومبیل کرایه ای در ترکیه

اتومبیل کرایه ای در ترکیه

wonder-clipart-canstock7863536-qpr

   آخرین چیزی که شما هنگام اجاره یک ماشین با آن مواجه می شوید هزینه های اضافی غیرمنتظره است.

 

سیاست سوخت : بسیاری از شرکت های کرایه اتومبیل در حال حاضر سیاست “سوخت خالی” دارند. این شرکت ها اصرار دارند که آنها ماشین هایی با باک پر به شما فروخته اند و شما آن را با باک خالی برگردانده اید و اینجاست که شما باخته اید . بنابراین شما باید با سیاست شرکت کرایه اتومبیل آگاه باشید . قبل از رزو تیک آن رابزنید . هزینه سوخت شامل هزینه کرایه اتومبیل نیست.

بیمه اضافی اتومبیل : این بیمه (به عنوان چشم پوشی بیش از حد) برای جلوگیری از هرگونه پرداخت اضافی است در صورتی که شما به اتومبیل صدمه وارد کنید و یا به سرقت رود . اما اگر شما برای خریدن این بیمه تا هنگام اجاره اتومبیل صبر کنید ، به احتمال زیاد فروشنده تلاش خواهد کرد آن را تا ۲۰ پوند به شما بفروشد . برای جلوگیری از گران خریدن ، شما می توانید قبل از سفر آن را آنلاین با قیمت ۲٫۹۹ پوند خریداری کنید .

راننده اضافه : اضافه کردن یک راننده اضافه ، به ویژه زیر ۲۵ سال ، می توان قیمت کرایه اتومبیل را افزایش دهد . بنابراین قبل از اجاره اتومبیل ، هزینه راننده اضافی را در قیمت کلی جویا شوید .

اتومبیل کرایه ای در ترکیه

اتومبیل کرایه ای در ترکیه

dollar-clip-art-1194985891178996774670a029.svg.med-qpr

به طور مثال هزینه اجاره اتومبیل در یکی از شرکت های کرایه اتومبیل در ترکیه به شرح زیر می باشد. (  قیمت ها به یورو می باشند)

مدل۱-۲ روز۳-۴روز۵-۷روز۸-۱۰روز۱۱-۱۴روز۱۵-۲۱روز۲۲-۲۸روزبیش از ۲۸روز
رنو۳۵۳۴۲۹۲۸۲۷۲۷۲۵۲۴
فورد۳۹۳۸۳۷۳۶۳۵۳۵۳۳۳۲
هیوندا۶۰۵۵۵۰۴۹۴۸۴۷۴۶۴۵
بی ام و۹۵۹۰۸۵۸۰۷۵۶۵۶۰۵۵

 

کرایه اتومبیل در ترکیه

کرایه اتومبیل در ترکیه

+ نوشته شده توسط Minagarmehei در سه شنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۴:۵۹ بعد از ظهر، ۷ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha